Chytré řešení elektrické energie od FINKIS

Fotovoltaika pro váš rodinný dům bez starostí a na klíč

Navrhneme pro vás individuální řešení, zařídíme financování včetně dotace, rychle a kvalitně nainstalujeme systém

Získejte více než jen solární systém

Udělejte správný krok k větší soběstačnosti. Přinášíme rychlé a kvalitní řešení s jasnou návratností vaší investice. Řešíme kompletní dodávku od návrhu, financování, po realizaci od prověřených dodavatelů.

Využijete sluneční energii na maximum

Množství získané sluneční energie kolísá. Pro maximální využití můžete energii uchovat v baterii, prodat do distribuční sítě, napájet tepelné čerpadlo nebo nabíjet auto...

Společně najdeme řešení, které vám bude nejvíc vyhovovat a pomůže vám k soběstačnosti a částečné nezávislosti.

Garantujeme vám dotace a pomůžeme vám s financováním

Máme dlouholeté zkušenosti. Našim klientům zaručujeme získání dotace až do výše 225 000 Kč.

Pokud nemáte potřebnou částku na realizaci projektu, umíme pro vás vyjednat výhodné podmínky úvěru.

Pracujeme rychle

Chápeme, že chcete dosáhnout úspory a návratnosti vašich investic co nejdříve. Náš tým je sehraný a připravený realizovat váš projekt maximálně do 4 měsíců (Obvyklá čekací doba u jiných firem je 6-9 měsíců).

Využijte letní sezónu a připravte se, abyste se již letos zbavili přemrštěných plateb za elektřinu.

Co říkají zákazníci

Naše práce dává smysl, když jsou zákazníci s naším systémem spokojení, mají jasnou úsporu a chválí nápady, které jsme jim přinesli. Děkujeme za vaši důvěru.

Kontaktoval jsem FINKIS s žádostí o cenovou nabídku FVE. Během jednoho dne jsme domluvili schůzku. Už během první návštěvy bylo vidět, že se pan Mojžíš snaží najít přesné řešení pro naši domácnost. Řešil všechny technické detaily a měl zajímavé nápady ohledně instalace. Vše mi trpělivě a lidsky vysvětloval. Měl jsem možnost posoudit navrhované řešení s dalšími nabídkami a chováním a vstřícností se žádná další firma FINKISu nevyrovnala. Jako jediný z oslovených firem mi cenovou kalkulaci osobně dovezl, a ještě jednou vše vysvětlil. Další mé požadavky byly řešeny napřímo s elektrikářem. V tomhle byla firma FINKIS rovněž ojedinělá. Mohu označit jednání za profesionální a upřímně doporučit.

Karel Meloun Dolní Lhota

Dobrý den. Chtěl bych Vám poslat krátké hodnocení Vašeho obchodního zástupce pana Mojžíše. Hned při prvním setkání na mně působil příjemným dojmem. Z jeho přístupu je vidět že jde o člověka který ví o čem mluví. Velice ochotně mi odpověděl na všechny mé dotazy a podrobně mi vysvětlil co všechno lze od fotovoltaiky očekávat. Na jakýkoliv dodatečný dotaz je ochoten kdykoliv odpovědět. Takových obchodníků víc.

Jan Kala Šenov

Dobrý den, chtěla bych Vám vyjádřit poděkování za Vaši dosavadní spolupráci při přípravě výstavby fotovoltaické elektrárny v Hodoňovicích. Já i manžel jsme byli doposud s Vaší spolupráci velmi spokojeni, oceňujeme zejména Vaši vstřícnost a snahu vyřešit vše tak, aby instalace proběhla bez problémů. Těšíme se na další spolupráci. Děkujeme.

Žídkovi Hodoňovice

Při zadání a realizaci fotovoltaické elektrárny jsme byli spokojeni. Oceňujeme vstřícnost při realizaci. Jednání firmy FINKIS a.s. je velice profesionální a můžeme tuto firmu doporučit.

Kamil a Věra Sosnovi Komárov

Při výběru realizační firmy jsme vybírali z několika nabídek. Nabídky byly podobné, ale doby realizace byly možné až po několika měsících. Výjimku tvořila firma FINKIS a.s., kdy obchodní zástupce pan Midrla dojel již druhý den, prohlédl si dům, a do dvou dnů se vrátil s konkrétními návrhy fotovoltaické elektrárny. Rychlé a korektní jednání nás upřímně mile překvapilo. Poté následovala parta tří elektrikářů a montérů, kteří během dvou týdnů provedli montáž zařízení. Celkově jsme byli s FINKIS a.s. spokojeni a můžeme doporučit. Pavel, Katka, Šimon a Matouš

Staňkovi

Vaším snem je rychlá, spolehlivá návratnost a my víme jak na to

Stojíte před dvoj až trojnásobnou fakturou za energie a přemýšlíte, jak provoz domu značně zlevnit? Je důležité, aby výsledkem byla úspora a jednoznačná návratnost, na desítky let dopředu. Společně se na to připravíme:

 • Vytvoříme promyšlený návrh na míru

  K zakázkám přistupujeme individuálně. Pokud máte zájem, náš obchodní zástupce vás kontaktuje. První nezávazné jednání probíhá na místě realizace. Tak nejlépe najdeme nejlepší řešení vaší aktuální situace a dostanete nejvyšší možnou dotaci.

 • Projekt realizujeme podle náročnosti od dvou do čtyř měsíců

  S dodávkou solárních systémů máme bohaté zkušenosti. Náš tým techniků si poradí i se složitou neobvykle tvarovanou střechou.

 • Za dílo ručíme od začátku do konce

  Používáme pouze osvědčené systémy a prověřená zařízení. Náš tým tvoří profesionálové ve svých oborech, kteří pravidelně absolvují odborná školení. Samozřejmostí je pro nás záruční i pozáruční kontrola.

 • Dodáváme kompletní zakázku

  Vypracujeme projekt, zaměříme, vytvoříme cenovou nabídku. Získáme pro vás dotaci, vyřešíme financování. Naši řemeslníci dílo postaví. Předáme vám sytém a bude vám vyplacena dotace. Provádíme i následný servis.

 • Používáme kvalitní solární panely

  Naše solární panely patří k nejmodernějším na trhu. Nabízejí vysokou výkonnost a dlouhou životnost, což je klíčové pro úspěšný provoz solárního systému. Spolupracujeme pouze s výrobci, kteří kladou důraz na kvalitu a výkon.

 • Realizujeme také tepelná čerpadla

  Ušetřete maximum díky instalaci tepelného čerpadla, které představuje moderní a šetrný způsob vytápění domácností i komerčních objektů. Tepelná čerpadla jsou ideálním řešením pro všechny, kteří hledají ekologické a úsporné zdroje tepla.

záruka na výkon panelů
0 let
záruka na výkon baterií
0 let
záruka na střídač
0 let
záruka na dílo
0 let

V domech, které již mají naši fotovoltaiku žijí spokojenější lidé

Investicí do solárních systémů získáváte podle zvoleného řešení větší či menší nezávislost na zdrojích z okolního světa. Budete v pohodě v případě nenadálého výpadku dodávky elektřiny ze sítě. Vaše platby za energie se rapidně sníží. Získáte na desítky let kvalitní a fungující zdroj energie z trvale obnovitelných zdrojů a pomůžete zpomalit klimatické změny.

Jak probíhá spolupráce

1
Zanechte nám váš kontakt níže

Obratem se vám ozveme a domluvíme termín návštěvy na místě instalace

2
Navštívíme vás a zaměříme střechu

Osobně za vámi přijede náš zástupce, domluví s vám vše potřebné, změří rozměry a zjistí možnosti instalace

3
Vypracujeme vám nabídku

Na základě vašich požadavků vám vypracujeme individuální řešení. Vámi schválenou kalkulaci již nijak nenavyšujeme. Uzavřeme smlouvu o dílo.

4
Vypracujeme projekt a získáme povolení distributora

Získáte kompletní projektovou dokumentaci pro úspěšné získání dotace, veškeré náležitosti a povolení instalace od distributora

5
Odborně nainstalujeme váš solární systém

Domluvíme s vámi termín instalace solárních panelů a zvolených zařízení. Zajistíme potřebné revize a razítka. Zajistíme výměnu elektroměru u vašeho distributora.

6
Získáte dotaci "Nová zelená úsporám"

Dokončíme administrativní kroky a získáme pro vás dotaci, která vám bude vyplacena na váš účet.

7
Zaškolíme vás do provozu systému

Vše vám ukážeme a vysvětlíme. Získáte mobilní aplikaci, kde uvidíte přehled o vámi vyrobené energii, stavu baterií a další funkce.

8
Zajistíme vám záruční i pozáruční servis

Když bude cokoliv potřeba, můžete se na nás vždy obrátit a vyřešíme každou situaci.

Vaše dlouhodobá úspora je naším posláním

Vzrůstající ceny elektrické energie jsou a v budoucnu i budou strašákem pro mnoho domácností. Udělejte prozíravé rozhodnutí a vsaďte na spolehlivé a dlouhodobé řešení. Vytváříme systémy z osvědčených a kvalitních komponentů, dbáme na jejich „vyladění“ podle individuálních požadavků našich klientů.

Máme dva hlavní cíle:

 1. Zajistit vám rychlou návratnost investice.
 2. Vytvořit váš systém tak, aby vám desítky let spolehlivě fungoval.

Tým FINKIS a.s.

Ruku na to, že vše dobře dopadne

Naši starostí je kompletní dílo.
Od kvalitního návrhu, až po finální předání hotového systému do vašich rukou. Záleží nám na vaší spokojenosti a všemu věnujeme velkou péči.

Pokud by se přesto vyskytl jakýkoliv problém, garantujeme vám, že ho okamžitě budeme řešit. 

Spolupracujeme s osvědčenými partnery

Aby vše klapalo, jak má, nakupujeme do našich systémů pouze prověřené komponenty od spolehlivých dodavatelů. Naši řemeslníci umí svoji práci dobře. Projekty pečlivě sledujeme a hlídáme kvalitu odvedené práce. Následný servis je pro nás samozřejmostí.

Jsme členy asociací v oboru

Proč se vyplatí solární elektrárna

Stojíte před dvoj až trojnásobnou fakturou za energie a přemýšlíte, jak provoz domu značně zlevnit? Je důležité, aby výsledkem byla úspora a jednoznačná návratnost, na desítky let dopředu. Společně se na to připravíme:

 • Jednoznačná úspora

  Pořiďte si solární systém a ještě letos uspoříte významnou částku za elektřinu a vyhněte se vysokému nedoplatku za další rok.

 • Ochrana před výpadky elektřiny

  Budete bez starostí, protože vás solární systém zajistí před nenadálými výpadky energie, díky vlastní baterii.

 • Vyšší nezávislost a soběstačnost

  Nemusíte měnit svůj životní styl a přesto budete částečně nezávislí na okolí. Sami si rozhodnete, jak naložíte s přebytečnou energií. Zda ji budete ukládat v baterii, napájet s ní tepelné čerpadlo, prodávat do sítě, nabíjet s ní stanici pro elektromobil...

 • Rychlá návratnost investice

  Je to investice, která se vám rychle vrátí a zisk bude přinášet po mnoho let. Stejně tak komfort a další výhody.

 • Dlouhodobá spolehlivost

  Nejkvalitnější zařízení na trhu a špičková práce našich řemeslníků vám zabezpečí dlouholetý bezproblémový provoz.

 • Pomáháte snižovat znečištění ovzduší

  Systém čerpá z obnovitelných zdrojů. Takové rozhodnutí je přínosné i pro další generaci. Ve srovnání s běžnými technologiemi využívajícími fosilní paliva výroba elektřiny ze solárních článků snižuje množství znečišťujících látek a emisí skleníkových plynů o 90 procent.

Máte otázky? Jednoduše vám odpovíme

Jedná se o zařízení, které vyrábí elektrickou energii ze slunečního záření. Obsahuje střídač, který stejnosměrný proud přemění na střídavý. Fotovoltaická elektrárna přednostně zásobuje energií vaši domácnost. Pokud je energie ze slunce málo (je zataženo, noc), začíná systém čerpat ze sítě.

Pojmy solární, fotovoltaická i sluneční používáme jako synonyma. Vždy se jedná o systém, který čerpá a zpracovává energii ze slunce.

 • Hodí se pro lidi, kteří chtějí snížit pravidelné výdaje za elektřinu.
 • Volí ji zákazníci, co chtějí být alespoň částečně nezávislí na dodávkách energie ze sítě.
 • Solární systém je ekologickou volbou pro všechny, kteří nechtějí zatěžovat životní prostředí. Chtějí zachovat zdravé životní prostředí pro budoucí generace.
 • Pro fanoušky kvalitních moderních technologií.
 • Zajímavá je pro všechny, kteří hledají dlouhodobou bezrizikovou investici, na jejíž pořízení mohou dostat významnou podporu od státu.

Cenu každému klientovi počítáme individuálně. Záleží například na velikosti, výkonu elektrárny a kam budeme směřovat přebytky energie.

 • Maximální dotace pro rodinné domy je 205 000 Kč.
 • Maximální dotace pro rodinné domy v Moravskoslezském kraji je 225 000 Kč.
 • U bytových domů a firem se dotace přiděluje podle velikost fotovoltaické elektrárny a akumulace.

Solární elektrárnu nazýváme hybridní, protože kromě výroby je schopna elektrickou energii uchovávat v bateriovém uložišti. Z něho potom systém čerpá při výpadku energie ze sítě nebo při nedostatečném slunečním osvitu (například v noci).

Technologie fotovoltaických elektráren vznikla poměrně nedávno, a tak dokážeme jejich životnost pouze odhadovat podle trvanlivosti jednotlivých komponentů. Instalujeme pouze ty nejkvalitnější technologie, a tak předpokládáme minimální životnost systému 40 let.

Garantujeme získání dotace, protože umíme navrhnout takové řešení, které bude splňovat požadavky pro její schválení. Pro klienty zařizujeme veškerou administrativu.

Do výpočtu návratnosti investice do fotovoltaické elektrárny se promítá její pořizovací cena, ceny elektřiny, inflace…
Naše výpočty proto nemohou být úplně přesné. Ceny elektřiny pravděpodobně ještě porostou. Přesto se již nyní můžeme „chlubit“ příznivou návratností investice od pěti do dvanácti let.

Optimizéry jsou vhodné, pokud máte některý ze solárních panelů zastíněný. Jejich zapojením do systému dokážete zvýšit výtěžnost solárních panelů až o 30 %.

Existují monokrystalické panely, polykrystalické panely a amorfní panely. Monokrystalické panely jsou nyní nejoblíbenějšími na trhu. Bodují hlavně díky svým skvělým vlastnostem.

Fotovoltaické panely dosahují účinnosti kolem 20 %. Obvykle platí – čím větší panel, tím větší výkon.

 • Pro instalaci fotovoltaického systému jsou nejvhodnější střechy na jih.
 • Ani u domů se střechami na západ a na východ se čerpání sluneční energie vzdávat nemusíte. Na těchto střechách obvykle dosahuje ztráta kolem 20 % a dá se snadno kompenzovat zvětšením plochy panelů.
 • Pro instalaci fotovoltaické elektrárny jsou nevhodné střechy na sever.

 

(Přesný výpočet ideální orientace a sklonu vůči pořizovací ceně Vám rádi vypočítáme pomocí přesné 3D simulace v nejlepší programu pro FVE jménem PVSOL.)

Doporučujeme vybírat pouze ze společností, které patří do solární asociace a jsou členy České fotovoltaické asociace. Tato sdružení hlídají kvalitu služeb svých členů. Elektrikáři vámi vybrané společnosti by měli mít úspěšně splněnou kvalifikaci pro montáž fotovoltaických panelů.

Zajímejte se s jakými dodavateli firma pracuje. Podezřele nízká cena komponentů se vám může pořádně prodražit. Osobní přístup napoví. Konzultaci na místě realizace nevyváží ani sáhodlouhá e-mailová korespondence.

Máte jiné otázky? Napište nám na fve@finkis.cz nebo zavolejte na +420 770 168 056. Rádi vše pečlivě vysvětlíme.

Získejte zdarma individuální cenovou kalkulaci a zajímavé informace e-mailem

Vaše osobní údaje jsou v bezpečí a budou použity výhradně ke vzájemné komunikaci a vyřízení vašeho dotazu nebo poptávky, dle Zásad zpracování osobních údajů.
finkis-logo

Co můžete udělat pro získání vašeho solárního systému?

Do formuláře vložte váš kontakt a my se vám obratem ozveme.

Nemůžete se dočkat?
Pak nám můžete rovnou zavolat a naplánovat si návštěvu u vás…

EneDom FINKIS a.s.

Mobil: +420 770 168 056
E-mail: fve@finkis.cz

Kancelář a sídlo společnosti:
Růžová 256/14, 746 01 Opava

IČ: 09645551
DIČ: CZ09645551
Spisová značka B 11434/KSOS vedená u Krajského soudu v Ostravě

Veškerá práva vyhrazena © EneDom FINKIS a.s.
Mobil: +420 770 168 056 | E-mail: fve@finkis.cz 

Kontakty | Zásady zpracování osobních údajů